Herbata nie musi być czarna

Trudno jest sobie wyobrazić dzień bez pysznego napoju w postaci herbaty. Na szczęście ta czarna nie jest jedyną z dostępnych opcji. Na rynku jest cała masa najróżniejszych herbat, które z całą pewnością warto spróbować. Wiele z nich wyróżnia się nie tylko wspaniałym smakiem i aromatem, ale także cennymi właściwościami prozdrowotnymi. Jakie są wobec tego rodzaje herbat do wyboru?

Herbata nie musi być czarna

Na rynku jest wiele rodzajów herbat, dlatego też nie ma sensu codzienne sięganie wyłącznie po tą zwykłą w wersji czarnej. Tym bardziej, że jej picie jest kwestią sporną i posądza się ją o wypłukiwanie mikroelementów. Znacznie lepszym wyborem jest zielona herbata, która ma trawiasty smak z nutą goryczki. Bardzo ceniona jest herbata z KrainaHerbaty.pl, która nie jest poddawana procesowi fermentacji.

Jej smak jest orzeźwiający, a jako że jest ona przetworzona w minimalnym stopniu, zachowuje wszystkie swoje cenne właściwości. Ciekawą opcją jest także żółta herbata, o której wie mało osób. Nie jest ona zbyt popularna w Polsce, ale w Chinach cieszy się ogromnym uznaniem. Dawniej mogli pić ją wyłącznie członkowi rodziny cesarskiej.

Znacznie bardziej popularna jest czerwona herbata Pu-erh, szczególnie wśród kobiet pragnących zrzucić nadprogramowe kilogramy. Charakteryzuje się ona naparem o bardzo ciemnym kolorze i ziemistym posmakiem. Dostępna jest także czerwona herbata nazywana Oolong, co oznacza po chińsku czarnego smoka, która ma korzenny aromat.