Dlaczego warto pić czarną herbatę?

Być może mało kto o tym wie, lecz zdecydowanie najczęściej wypijanym przez Polaków napojem herbata czarna. Oprócz ogromnych walorów smakowych piciu jej towarzyszy także całkiem pokaźna ilość pro zdrowotnych właściwości. Dlaczego zatem warto pic czarną herbatę?

Czym jest czarna herbata?

Czarna herbata jest napojem uzyskiwanym podczas przebiegu czterech procesów. Chodzi o więdnięcie, skręcanie, fermentacje i suszenie. Wśród najpopularniejszych odmian wymienić można darjeeling, ceylon, assam, yunnan.
Pomimo tego, że czarna herbata jest tak często spożywana, nie cieszy się ona zbyt dobrą opinią. Nawet wielu jej miłośników uważa, że posiada ona głównie negatywne skutki dla organizmu. Jest to ogromny błąd, ponieważ spożywanie czarnej herbaty niesie ze sobą niezwykle pozytywne działanie dla ciała i zdrowia. Jakie dokładnie jest to działanie?

Czarna herbata właściwości prozdrowotne

Czarna herbata posiada ogromną ilość działań pozytywnych dla ciała. Przede wszystkim w jej składzie znajduje się niezwykła ilość tzw. polifenoli, czyli przeciwutleniaczy, które hamują wytwarzanie wolnych rodników. Powoduje to, że po pierwsze ciało starzeje się wolniej, lecz także w bardzo dużym stopniu zatrzymywane jest powstawania nowotworów.
Znajdujące się w składzie czarnej herbaty katechiny powodują, że obniżony zostaje poziom złego cholesterolu, a to z kolei prowadzi do mniejszego zagrożenia ze strony miażdżycy. Czarna herbata jest też bardzo skutecznym środkiem odkażającym, dlatego też poleca się jej picie w przypadku zatruć pokarmowych.

Czarna herbata sklep interntowey

Powstaje jednak pytanie, gdzie kupić dobrej jakości czarną herbatę? Czy te dostępne powszechnie w sklepach są odpowiednim wyborem? Okazuje się, że choć smakowo są na wysokim poziomie, to jednak zdecydowanie najlepsze produkty dostać można w aptekach, lub też internetowych sklepach zielarskich, które gwarantują zdecydowanie najlepszą jakość.

Dowiedz się więcej na https://www.bdsklep.pl/spozywcze/herbata/herbaty-czarne