zapalenie pęcherza

Infekcje pęcherza

Infekcje pęcherza mają sposób na zwrócenie Twojej uwagi. Robisz niezliczone wycieczki do łazienki, a i tak czujesz, że musisz iść znowu. A kiedy już tam jesteś, zamiast bezmyślnie zajmować się swoimi sprawami, czujesz pieczenie lub kłucie za każdym razem, gdy się wysiusiasz. Kiedy dopada cię infekcja pęcherza, prowadzi ona do zapalenia pęcherza, czyli do sytuacji, w której twój pęcherz puchnie i ulega podrażnieniu. To właśnie powoduje objawy. Zakażenie pęcherza jest najczęstszym rodzajem infekcji dróg moczowych.

Zapalenie pęcherza – symptomy

Infekcje pęcherza występują, gdy bakterie przedostają się do cewki moczowej i pęcherza. Kobiety często cierpią na infekcje pęcherza moczowego częściej niż mężczyźni, a wiele rzeczy może spowodować rozwój jednej z nich. Należą do nich odbycie stosunku seksualnego, nie oddanie moczu po stosunku, wycieranie się od tyłu do przodu po skorzystaniu z toalety, włożenie tamponu i posiadanie cukrzycy.

Objawy przeziębionego pęcherza mogą obejmować:

  • uczucie pieczenia podczas oddawania moczu
  • mętny lub zabarwiony krwią mocz
  • ból w twoim obszarze miednicy lub brzucha
  • gorączkę i dreszcze
  • zmęczenie
  • nudności
  • częste oddawanie moczu.

Więcej o objawach na blogu AptekaGalen.pl

Co zrobić, aby zapobiec zakażeniom dróg moczowych?

Pij kilka szklanek wody każdego dnia. Utrzymywanie się w stanie nawodnienia pomoże Twojemu układowi moczowemu skutecznie wypłukać toksyczne odpady. Nie trzymaj moczu zbyt długo. Oddaj mocz jak tylko poczujesz potrzebę pójścia do łazienki, aby zmniejszyć ryzyko infekcji pęcherza. Higiena osobista: po wizycie w toalecie ważne jest, abyś upewnił się, że dokładnie umyłeś okolice narządów płciowych. Noś bawełnianą bieliznę. Bawełna jest oddychającą tkaniną, która pozwala twojemu obszarowi krocza pozostać suchym. Zatrzymanie zbyt dużej ilości wilgoci w tym obszarze może stanowić doskonałą pożywkę dla bakterii chorobotwórczych. Jedz żurawinę. Surowa żurawina i sok żurawinowy zawsze były używane jako naturalne remedium na infekcje dróg moczowych. Owoc ten jest bogaty w związek chemiczny, który może zapobiec bakteriom.