hibiskus

Hibiskus Herbata – jak zrobić i inne porady

Herbata z hibiskusa to bardzo mocna herbata ziołowa zrobiona z kwiatów hibiskusa i liści hibiskusa. Kwiaty hibiskusa są również wykorzystywane do produkcji wina i są bogate w przeciwutleniacze i witaminy. Kwiaty hibiskusa są znane z wysokiego poziomu witaminy C i przeciwutleniaczy, które, jak się uważa, mają wiele korzyści dla zdrowia. Przeciwutleniacze to potężne związki, które pomagają zwalczać wolne rodniki, które są szkodliwymi cząsteczkami, które mogą uszkodzić nasze komórki.

Jak zrobić herbatę z hibiskusa

hibiskus

Po pierwsze, będziesz musiał znaleźć trochę kwiatów i liści hibiskusa. Kwiaty hibiskusa występują w jaskrawych czerwonych i żółtych odcieniach i są dostępne w specjalistycznych sklepach spożywczych lub online. Możesz również znaleźć suszone kwiaty hibiskusa online (np. tutaj) lub w sklepach ze zdrową żywnością. Liście hibiskusa to ciemniejsze zielone liście, które są najlepsze, gdy są młode i delikatne. Mogą być trudne do znalezienia i najlepiej zaopatrzyć się w lokalnym sklepie spożywczym lub azjatyckim sklepie spożywczym.

Po uzyskaniu kwiatów i liści trzeba będzie posadzić je w doniczkach. Rośliny hibiskusa łatwo rozmnażają się z sadzonek, które można zrobić w domu lub kupić w specjalistycznym sklepie. Następnie należy zebrać kwiaty i liście z rośliny hibiskusa. Trzeba będzie również znaleźć doniczkę do wykorzystania. Kwiaty hibiskusa powinny być wypełnione wodą, ale upewnij się, że woda nie jest zbyt gorąca, ponieważ może poparzyć skórę. Liście hibiskusa powinny być umieszczone w doniczce wypełnionej wodą, aby mogły być zanurzone. Będziesz musiał znaleźć garnek i wodę, aby można było zanurzyć liście Każdy kwiat i liść powinien być umieszczony w osobnej misce, aby się nie mieszały.

Porady dotyczące przygotowania idealnej herbaty z hibiskusa

  • Wybierz odpowiednie kwiaty i liście – Kwiaty hibiskusa powinny być jasnoczerwone i żółte, natomiast liście powinny być ciemnozielone. Jeśli zbierzesz niewłaściwe kwiaty lub liście, herbata nie wyjdzie dobrze.
  • Upewnij się, że kwiaty i liście są świeże – Jeśli kwiaty lub liście nie są świeże, herbata będzie miała zły smak, a nawet może być niebezpieczna.
  • Eksperymentuj z proporcjami kwiatów i liści do wody – Kwiaty hibiskusa są bardzo silne i mogą nadać herbacie mocny smak, więc najlepiej użyć około 1 łyżki kwiatów na każde 8 uncji wody.
  • Dodaj miód, aby osłodzić – Miód można dodać, aby osłodzić herbatę i może być spożywany samodzielnie lub w połączeniu z cytryną lub innymi naturalnymi aromatami owocowymi.
  • Parzyć kwiaty i liście przez długi czas – Dobrą zasadą jest strome kwiaty i liście przez co najmniej 3 minuty. Liście Thc, może chcesz je strome na 5 minut lub więcej, aby naprawdę uzyskać pełne korzyści.