wcierka na porost włosów

Komu przyda się wcierka na porost włosów i jaka powinna być?

Wcierki na porost włosów to jedne z chętniej kupowanych kosmetyków. Nie ma się temu co dziwić, bo nadmierna utrata kosmyków to problem kobiet oraz mężczyzn w różnym wieku. Aby jednak można było mówić o satysfakcjonujących rezultatach wynikających ze stosowania wcierki, należy wybrać ją starannie. Nie wszystkie produkty mogą bowiem poszczycić się godnym polecenia składem.

Jak powinna działać wcierka?

Wcierka na porost włosów to kosmetyk, wobec którego większość osób ma spore oczekiwania. Dobrze byłoby zatem, gdyby wcierka charakteryzowała się działaniem:

  • hamującym wypadanie włosów
  • przyspieszającym wzrost włosa 
  • stymulującym krążenie 
  • łagodzącym podrażnienia i świąd skalpu
  • nawilżającym 
  • regulującym pracę gruczołów łojowych 

Dzięki wszechstronnym właściwościom wcierka do włosów ma szansę przynieść oczekiwane rezultaty. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że kosmetyk ten nie zadziała natychmiast. Na satysfakcjonujące efekty trzeba będzie poczekać nawet do kilku tygodni. 

Jakich składników poszukiwać we wcierce do włosów? 

wcierka na porost włosów

Wcierka na porost włosów powinna bazować na jak najstaranniej wyselekcjonowanych składnikach aktywnych, które mają udowodnione działanie stymulujące porost włosów. Do takich składników należą między innymi wyciąg z korzenia łopianu, olejek z amli czy ekstrakt z pokrzywy zwyczajnej. W przyspieszeniu wzrostu włosów i zahamowaniu ich wypadania pomóc może także kofeina oraz ekstrakt z zielonej herbaty.

Jeżeli do nadmiernej utraty kosmyków dochodzi na skutek podrażnienia skalpu, przydadzą się jakieś substancje, które te dolegliwości złagodzą. W tej roli doskonale sprawdzą się olej z pestek malin, jak również ekstrakt z aloesu. Ważne jest to, aby wcierka na porost włosów była pozbawiona zbędnych substancji konserwujących i barwiących. Jest to szczególnie istotne dla osób ze skłonnością do alergii.

Jak stosować wcierkę i co można zrobić, aby wzmocnić jej działanie?

Aby można było mówić o satysfakcjonujących efektach wynikających ze stosowania wcierki do włosów, należy mieć na uwadze systematyczność. Żadna wcierka nie zadziała, jeśli zastosujemy ją jedynie kilka razy. Kosmetyk ten wymaga codziennej aplikacji na oczyszczoną skórę głowy.

Masaż warto wykonywać przez kilka minut, używając do tego celu specjalnego masażera lub po prostu opuszków palców. Warto także zastanowić się nad tym, w jaki sposób można wesprzeć działanie wcierki. Wydaje się, że dobrym pomysłem będzie stosowanie szamponu wzmacniającego, jak również odżywki. Nie należy zapominać także o zbilansowanej diecie i redukcji stresu.