test owulacyjny

Jak test owulacyjny pomaga w staraniach o dziecko?

Coraz częściej mówi się o problemach z zajściem w ciążę. Dlatego doskonałym pomysłem będzie test owulacyjny, który pozwoli na ocenienie, kiedy starania o dziecko będą najwłaściwsze. Bez problemu można zamówić testy owulacyjne w aptece zarówno stacjonarnej, jak i również internetowej. Warto oczywiście sprawdzić, na czym polega taki test, a także w jaki sposób można go odczytywać, aby starania o poczęcie były jak najbardziej efektywne. Kupując test owulacyjny w aptece kobieta jest w stanie śledzić swoją płodność, a także określić, kiedy będzie ona po owulacji.

Pozytywny test owulacyjny a ciąża

Przede wszystkim test owulacyjny pokazuje wskaźnik hormonu LH, który maksymalnie przyrasta na ok. 24-36 godzin przed owulacją. Dlatego test owulacyjny pozytywny wskaże, iż właśnie mniej więcej w tym czasie pojawi się owulacja. Jednocześnie pozytywny test owulacyjny informuje o tym, iż w danym czasie starania o poczęcie będą jak najbardziej właściwe. Należy również pamiętać o tym, że jeśli wykonamy test owulacyjny w ciąży, to jego wynik powinien wyjść negatywny. Moment, kiedy powinno wykonywać się test, to właśnie dni w pobliżu lub w dniu samej owulacji.

test owulacyjny

O czym świadczy negatywny test owulacyjny?

Bardzo często podczas sprawdzania można zobaczyć test owulacyjny negatywny. Taka informacja może wskazywać na kilka rozwiązań. Albo owulacja jeszcze nie nastąpiła, albo też wykonano już test owulacyjny po owulacji. Wtedy poziom hormonu LH jest dużo niższy, niż jak wcześniej wspomniano w około dobę przed samą owulacją. Testy owulacyjne są również pomocne w przypadku wykrywania problemów niepłodności związanych z brakiem owulacji, ponieważ testy będą wychodzić przez cały cykl negatywne.